Nemecký pohár

Nominácia: Na Nemecký pohár so štyrmi nováčikmi vrátane Mešára, Šatan: Nastal jeho čas

Satan_GM.jpgVedenie slovenskej hokejovej reprezentácie zaradilo na nominačný zoznam pre Nemecký pohár 2021 v Krefelde aj 17-ročného popradského útočníka Filipa Mešára, ktorý je po Šimonovi Nemcovi a Jurajovi Slafkovskom tretím hráčom talentovaného ročníka 2004 so šancou ukázať sa v seniorskej reprezentácii. Okrem Mešára figurujú v nominácii ďalší traja nováčikovia. O premiérový štart v najcennejšom drese zabojujú brankár Filip Belányi, obranca Dávid Mudrák a útočník Samuel Takáč.  

Filip Mešár, ešte ako 16-ročný, spolu s Nemcom a Slafkovským odohral uplynulý svetový šampionát hráčov do 20 rokov v Kanade. Jeho dvaja rovesníci následne dostali priestor vo výberoch trénera Craiga Ramsayho v aprílových prípravných dueloch a predstavili sa aj na majstrovstvách sveta v Rige. Filipa Mešára z účasti v seniorskom tíme vyradili klubové povinnosti. S Popradom to dotiahol až do finále uplynulého extraligového ročníka, v ktorom „kamzíci“ podľahli Zvolenu 1:4 na zápasy.

Do nominácie na augustový finálový turnaj olympijskej kvalifikácie sa 17-ročný šikovný krídelník ešte nedostal. Do novembrového výberu na Nemecký pohár už áno. „Filipov čas nastal. Je ďalší hráč z talentovaného ročníka 2004. Sme radi, že sa mu darí v klube. Chceme ho trošku motivovať a posunúť ďalej. Budeme zvedaví, ako sa ukáže v seniorskej reprezentácii,“ povedal pre hockeyslovakia.sk na margo Mešárovej nominácie generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Ďalším debutantom v národnom tíme je brankár Filip Belányi, absolútnym nováčikom však nie. Dvadsaťročný brankár bol súčasťou prvého neoficiálneho kempu slovenskej reprezentácie v aprílovej príprave na MS v Rige. Na neskorší oficiálny zraz pre výskyt ochorenia COVID-19 v rodine už nemohol pricestovať. Belányi odchytal v doterajšiom priebehu extraligy za Banskú Bystricu 9 zápasov s úspešnosťou 90,38 percent.

Dobrými výkonmi sa prezentuje aj ďalší nováčik Dávid Mudrák, ktorý dvakrát reprezentoval Slovensko na juniorskom šampionáte. Po dobrom odraze od uplynulej sezóny sa vypracoval na jedného z defenzívnych lídrov michalovskej Dukly s dostatočným dôrazom v osobných súbojoch i prehľadom v hre. Debut v reprezentácii si odkrúti aj čoskoro 30-ročný Samuel Takáč. V aktuálnej sezóne je so 16 bodmi v 11 dueloch jedným z najproduktívnejších extraligových útočníkov.  

„Belányi a Mudrák sú veľmi mladí hráči, ktorí majú potenciál. Dávid Mudrák bol v minulosti oporou národného tímu do 20 rokov a plynulo prešiel do mužského hokeja v Michalovciach, kde podáva stabilné výkony. Filip Belányi má budúcnosť. Začal chytať ako jednotka v Banskej Bystrici, kde ukázal svoj potenciál. Chceme mu dať príležitosť ukázať sa aspoň v jednom zápase. A čo sa týka Samuela Takáča, podľa mňa je to najlepší podpis Slovana v tejto sezóne. Hoci má takmer 30 rokov, podáva výborné výkony. Zameriavame sa prioritne na mladších hokejistov, no nikoho nediskriminujeme. Takáčove výkony si zaslúžili reprezentačnú pozvánku,“ doplnil Miroslav Šatan.

Nominovaní hráči na turnaj do Nemecka sa zídu na zraze v pondelok 8. novembra v Bratislave. Po dvojdňovom tréningovom cykle odletia do Krefeldu, kde sa od štvrtka do nedele predstavia v troch dueloch postupne proti Švajčiarsku, Olympijskému výberu Ruska a domácemu Nemecku. „Najdôležitejšie je, že opäť môžeme hrať. Od hráčov vždy vyžadujeme, aby hrali ako tím, čo nie je ľahké, keď nominujete veľkú skupinu hráčov s nováčikmi, ktorá sa zíde na krátky čas. Musíme však tvrdo bojovať a hrať rýchlo. Potom budeme schopní produkovať ofenzívny hokej. Naši súperi majú dobré mužstvá. Všetci hrajú fyzický hokej. Švajčiari dokážu vyvinúť veľkú rýchlosť, Rusi sú vždy talentovaní a šikovní. Bude to ťažké, ale chceme vidieť náš tím hrať so sebavedomím a oduševnením. Chceme, aby ukázal, že je pripravený hrať na vysokom leveli,“ povedal k cieľom v Krefelde tréner Craig Ramsay.  

Nominácia SR A na VT v Bratislave a Nemecký pohár 2021 v Krefelde (8. - 14. 11. 2021):

Meno Klub Zápasy Góly
BRANKÁRI
Filip BELÁNYI HC 05 Banská Bystrica 0 0
Matej TOMEK HC Kometa Brno 1 0
OBRANCOVIA
Martin BUČKO HC Motor České Budějovice (ČR) 12 1
Peter ČEREŠŇÁK HC Plzeň (ČR) 83 8
Daniel GACHULINEC HC Slovan Bratislava 15 0
Michal IVAN Bílí Tygři Liberec (ČR) 4 0
Samuel KŇAŽKO TPS Turku (Fín.) 19 0
Patrik KOCH HC Vítkovice Ridera (ČR) 33 0
Dávid MUDRÁK HK Dukla Ingema Michalovce 0 0
Martin VITALOŠ HK Nitra 3 0
ÚTOČNÍCI
Samuel BUČEK HK Nitra 11 3
Marko DAŇO HC Oceláři Třinec (ČR) 39 6
Dávid GRÍGER HC Bílí Tygři Liberec (ČR) 8 1
Adrián HOLEŠINSKÝ HK Nitra 11 2
Miloš KELEMEN BK Mladá Boleslav (ČR) 7 1
Andrej KOLLÁR HC Kometa Brno (ČR) 27 7
Michal KRIŠTOF HC Kometa Brno (ČR) 45 6
Filip KRIVOŠÍK HK Nitra 7 3
Filip MEŠÁR HK Poprad 0 0
Pavol REGENDA HK Dukla Ingema Michalovce 4 0
Miloš ROMAN HC Oceláři Třinec (ČR) 13 3
Samuel TAKÁČ HC Slovan Bratislava 0 0
REALIZAČNÝ TÍM
Generálny manažér Miroslav Šatan
Asistent generálneho manažéra Oto Haščák
Manažérka Zuzana Chrenková
Hlavný tréner Craig Ramsay
Asistent trénera Ján Pardavý
Asistent trénera Andrej Podkonický
Tréner brankárov Ján Lašák
Kondičný tréner Ján Kovačič
Video analytik Igor Andrejkovič
Lekár MUDr. Roman Hunák
Fyzioterapeut Vladimír Čavojec/Andrej Foltýn
Výstrojový manažér Marek Jenčík
Výstrojový manažér Juraj Stopka
Média manažér Peter Jánošík
Foto a video Andrej Galica

 

PROGRAM NEMECKÉHO POHÁRA 2021 V KREFELDE

ŠTVRTOK 11. NOVEMBRA

16.15 Slovensko – Švajčiarsko

19.45 Nemecko – OV Ruska

SOBOTA 13. NOVEMBRA

14.30 Nemecko – Švajčiarsko

18.00 OV Ruska – Slovensko

NEDEĽA 14. NOVEMBRA

11.00 Švajčiarsko – OV Ruska

14.30 Nemecko – Slovensko

Comments
Send

Pavol Švantner


Published: 26.10.2021 12:30