Tipos Extraliga

V prvom kole TIPOS Extraligy privíta majster nováčika zo Spiša, Prešov doma proti Bystrici

Tipos extraligaÚradujúci slovenský hokejový majster HKM Zvolen sa v úvodnom kole základnej časti TIPOS Extraligy 2021/22 stretne s nováčikom HK Spišská Nová Ves. Prvé kolo je na programe 24. septembra 2021.

Kompletný rozpis zápasov na celú sezónu by mal byť známy v najbližšej dobe. TIPOS Extraliga bude mať v sezóne 2021/22 dvanásť účastníkov. Všetky kluby budú slovenské, keďže maďarský zástupca DVTK Jegesmedvék Miškovec sa rozhodol v našej najvyššej súťaži nepokračovať. 

„Uvedomujeme si, že tento rok musia fanúšikovia čakať na rozpis sezóny o čosi dlhšie. Je to však z objektívnych dôvodov. Na jednej strane sme dlho čakali na stanovisko APHK, či maďarský klub bude pokračovať v súťaží, na druhej strane sme termínovník museli prispôsobovať viacerým faktorom,“ povedal člen Ligovej rady TIPOS Extraligy Rastislav Konečný.

Faktory, ktoré ovplyvnili zostavenie a konečnú podobu termínovníka sú, že HK Poprad čaká v novembri a v prípade postupu aj v januári Continental Cup, HC SLOVAN Bratislava a HC Košice majú vo svojich halách v januári majstrovstvá Európy v hádzanej a HC ´05 Banská Bystrica musí kvôli rekonštrukcii zimného štadióna odohrať úvodných 22 kôl na klziskách súpera.

1. kolo TIPOS Extraligy:
HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves
HK Nitra – HC Košice
HC SLOVAN Bratislava – HK DUKLA Trenčín
HK DUKLA Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky
MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad
HC 21 Prešov – HC ´05 Banská Bystrica

V novej sezóne sa nemenia ani podmienky štartu legionárov či juniorov. „Rovnako ako doteraz môže nastúpiť za jedno družstvo v stretnutí maximálne sedem zahraničných hráčov vrátane brankára. Na zápasovej súpiske budú musieť mať dve garantované miesta hráči do 20 rokov,“ upresnil Rastislav Konenčný. 

Comments
Send

Pavol Švantner


Published: 2.8.2021 13:46