Tipos Extraliga

Playoff: Zvolen si na ľade Nitry vynútil 7.zápas

NIT-ZVOHK Nitra 1 : 4 HKM Zvolen

(1:2, 0:0, 0:2)

Šiesty semifinálový zápas série medzi Zvolenom a Nitrou sa odohral pod Zoborom. Hosťujúcemu celku sa pre tento kľúčový zápas vrátil Rastislav Špirko, ktorý dlhodobo absentoval ešte po zranení z reprezentačného zápasu.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim, keď Lantoši v 2. minúte výbornou prihrávkou uvoľnil Scheidla, no tomu sa nepodarilo puk zasunúť poza Skapskeho betóny do brány. Avšak o prvý gól zápasu sa postarali hosťujúci hokejisti. V 8. minúte Rùžička preukázal nezlomný dôraz, keď dokázal doraziť vyrazený puk za Hanuljakov chrbát. O tri minúty neskôr hostia viedli už dvojgólovým rozdielom. Petráš vyhral buly, puk sa dostal na modrú čiaru k Rùžičkovi, ktorého prvú strelu ešte Scheidl dokázal zblokovať, no následnú delovku zastavila až sieť nitrianskeho brankára - 0:2. Domácim sa podaril skorigovať stav stretnutia už v 14.minúte. Z ostrého uhla nahodil Lantoši nebezpečný puk na Skapskeho bránu, ten túto nahodenú strelu udržať nedokázal, čo využil šikovnou dorážkou Scheidl. Tento gól bol ešte preverený a následne uznaný videorozhodcom z dôvodu pochýb, či puk prešiel celým objemom za bránkovú čiaru.

V 41. minúte dostala domáca lavička trest za chybné striedanie, keď v jednom momente bolo na ľade až šest nitrianskych hokejistov. Tento prehrešok voči pravidlám bol aj takmer potrestaný, no Vadanova strela opečiatkovala len ľavú tyč Hanuljakovej brány. V 48. minúte na trestnú lavicu opäť putoval hokejista Nitry. Branislav Mezei dostal menší trest za držanie súperovej hokejky. Túto presilovú hru už hostia dokázali využiť.  Kytnár šikovnou krížnou prihrávkou našiel Obdržálka, ktorý strelou ponad vyrážačku Hanuljaka poslal hostí do komfortného dvojgólového vedenia. Dve minúty pred koncom stretnutia sa ešte domáci pokúsili o hru vabank, keď odvolali Hanuljaka z brány, no tento taktický ťah im príliš nevyšiel. Šestdesiatdva sekúnd pred koncom unikol domácej obrane Mitchell a stanovil konečné skóre stretnutia na 1:4 gólom do prázdnej brány.

HK NITRA - HKM ZVOLEN 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 14. Scheidl (Lantoši + Šiška) - 8. Rùžička, 11. Rùžička (Zuzin + Petráš), 49. Obdržálek (Kytnár), 59. Mitchell (Chovan + Fraser)

/stav série 3:3/

Rozhodovali: Baluška, Štefík – Tvrdoň, Mihálik, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3516 divákov

Zostavy:

HK Nitra: Hanuljak(Šimboch) – Rais, Mezei, McCormack, Korím, Sloboda, Versteeg, Štefanka - Hrušík, Slovák, Kerbashian - Lantoši, Šiška, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Fominych, Čaládi, Minárik

HKM Zvolen: Skapski(Tomek) – Pöyhönen, Fraser, Vandane, Ulrych, Rùžička, Pufahl, Drgoň, Hraško – Handlovský, Mitchell, Špirko – Obdržálek, Kytnár, Chovan – Zuzin, Petráš, Kelemen – Šišovský, Holovič, Andrisík