Tipos Extraliga

Playoff: V prvom štvrťfinále Nitra deklasovala Nové Zámky

HK Nitra - HC Nové Zámky 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)

Stav série : 1:0

S prichádzajúcou jarou vypukli na slovenských hokejových extraligových štadiónoch play-off súboje. Víťaz základnej časti HK Nitra sa vo štvrťfinále stretla s regionálnym rivalom z Nových Zámkov. Práve Nové Zámky bojovali do poslednej minúty základnej časti s Liptovským Mikulášom o poslednú miestenku do play-off extraligy. Stretnutie sa tešilo skvelej kulise, keďže popri vynikajúcich domácich fanúšikoch sekundovali aj hostia, ktorí povzbudzovali svojich hokejistov už od úvodu.

Prvýkrát v zápase sa dvierka na trestnej lavici otvorili už v 5. minúte. Hosťujúci Jass si išiel odpykať menší dvojminútový trest za hrubosť. Dlho však na trestnej lavici nepobudol, keďže Branislav Mezei vystrelil od modrej čiary a puk sa dostal až za chrbát Baroša. Nitre stačilo 12 sekúnd na využitie presilovej hry. V 7. minúte Nitra prekonala Baroša aj po druhýkrát. Bývalý nitriansky hokejista Timotej Šille stratil puk vo vlastnom obrannom pásme a jeho chybu rutinérsky využil Henrich Ručkay – 2:0. O pár desiatok sekúnd neskôr puk spoza brány nahrával Mikúš a Paulovič prekonal Baroša už po tretíkrát. Na tento moment zareagoval hosťujúci tréner oddychovým časom. Nitra však vo svojej aktívnej hre nepoľavovala. Už v 14. minúte dostal za chrbát neistého Baroša puk aj Kovács. Tento gól však bol posudzovaný pre jeho spornosť videorozhodcom. Ten po krátkej úvahe nevidel žiadne previnenie voči pravidlám hry a tak na ukazovateli skóre svietil výsledok už 4:0 v prospech domácich. Po tomto góle sa rozhodli Nové Zámky k striedaniu na poste brankára. Medzi tri tyče hosťujúcej brány sa postavil Romančík.

Ten si však čisté konto udržal len 12 minút. V 26. minúte sa po prihrávke od Rýgla presadil Michal Krištof strelou pomedzi Romančíkové betóny. O dve minúty neskôr dostali prvú výhodu presilovej hry aj hostia z Nových Zámkov. Svoje šance však Novozámčania nedokázali pretaviť do vytúženého gólu. Naopak v 39.minúte domáci ešte navýšili svoje vedenie. Po oku lahodiacej kombinácii bratského dua Ručkayovcov nitriansky štadión zvolal gól po šiestykrát. Po druhýkrát v zápase sa presadil Henrich.

V 48. minúte sa po druhýkrát išiel pozrieť na trestnú lavicu novozámocký hokejista Jass. No ani v druhom prípade si neodsedel celé dve minúty. Postaral sa o to Judd Blackwater, ktorý počas presilovej hry šikovne obkorčuľoval bránu a zasunul puk za nepozorného Romančíka - 7:0. V 55. minúte dosiahli svoj prvý gólový zápis tohtoročného play-off aj hostia. Po peknej individuálnej akcii sa presadil Róbert Varga. Posledné slovo v zápase však mali domáci. Minútu pred koncom zápasu sa po pravej strane dravo predral Lantoši a vynikajúcou prihrávkou našiel Slováka, ktorý spečatil stav stretnutia na 8:1.

HK NITRA - HC NOVÉ ZÁMKY 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)
Góly: 5. Mezei (T. Mikúš, Rais), 7. H. Ručkay, 9. Paulovič (T. Mikúš), 14. Kovacs (Kutálek), 26. Krištof (Rýgl), 39. H. Ručkay (J. Ručkay, Kutálek), 49. Blackwater (Slovák, Lantoši), 59. Slovák (Lantoši) - 54. R. Varga (Fábry, Salija) Rozhodovali: Štefik, Stano - Gegáň, Krajčík, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2829 divákov

Zostavy:

Hk Nitra: Lawson - Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, T. Milam, Rýgl - T. Mikúš, Krištof, Paulovič - Blackwater, Slovák, Kutálek - Macík, J. Ručkay, H. Ručkay - Lantoši, Bradley, Csányi - Kovacs

HC Nové Zámky: Baroš (14. Romančík) - Husák, M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Šimek, Trávniček - Hřebejk, L. Jurík, Škoda - Saulietis, Šimun, Zbořil - Fábry, Šille, R. Varga - Dubec, Novotný, Lorraine