Slovinsko SLO vs. SVK Slovensko
Tue, 23.May 2023 11:20
Slovensko SVK vs. NOR Nórsko
Spravodajský servis
Kvalitné mužstvo plné bronzových medailistov: Toto je nominácia na domáci Kaufland Cup 30.11.2022 15:31
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan Zdroj: SITA/Jana Birošová BRATISLAVA - Slovenskí hokejisti zakončia kalendárny rok turnajom na domácej pôde. Generálny manažér Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay predstavili nomináciu na Vianočný Kaufland Cup. Slovensko odohrá od 15. do 17. decembra dva zápasy proti Nórsku a Lotyšsku v Bratislave. Ambície domáceho tímu sú najvyššie. Okrem skvelého výsledku chce reprezentácia potešiť fanúšikov a čo najkrajšie ukončiť fantastický rok 2022.
tky
Priama reč Borisa Valábika: Rozumnejší budú na sebe pracovať 16.11.2022 00:00
dnes 00:00 | Tri prehry na hokejovom Nemeckom pohári vyzerajú v globále zle, ale nemyslím si, že to bolo z našej strany až také nevydarené podujatie. Turnaj nám ukázal, že trpíme v ofenzíve, čo sme si v posledných rokoch všimli určite viacerí. V slovenskej a českej extralige nemáme slovenských lídrov kanadského bodovania a ak sa tam aj nejaký nájde, okamžite mieri do kvalitnejšej ligy, z ktorej sa na Nemecký pohár zvyčajne nechodieva. V Krefelde sa ukázali niektorí hráči, s ktorými by sa mohlo neskôr na majstrovstvách sveta počítať v tretej, či štvrtej formácii.
t.Sk
Nemecký pohár: Reakcie Slovákov po poslednom zápase na turnaji: Druhá tretina bola neskutočná 13.11.2022 17:22
dnes 17:22 | Slovenskí hokejoví reprezentanti nezvíťazili ani v nedeľňajšom záverečnom zápase Nemeckého pohára 2022 v Krefelde, zverenci trénera Craiga Ramsaya podľahli domácemu výberu 0:3 a na turnaji obsadili posledné štvrté miesto. fotogaléria12 Fotografií Hlasy po zápase: Andrej Podkonický, asistent trénera: "Nehodnotí sa to ľahko. Dnes nás znova zradila efektivita, mali sme veľa striel a šancí. Inkasovali sme dvakrát v oslabení po našich chybách. Druhá tretina bola neskutočná, mali sme 22 striel, ale nedali sme gól a o tom to je.
t.Sk
Slováci v druhom zápase Nemeckého pohára zmazali trojgólové manko, Dánom však podľahli v predĺžení 12.11.2022 17:00
Šport Zverenci trénera Craiga Ramsaya napriek veľkej streleckej prevahe prehrávali v 24. min už 0:3, no vďaka dvom gólom Viliama Čacha a jednému z hokejky Daniila Fominycha vyrovnali stav a získali druhý bod na turnaji. Slováci prišli o trojzápasovú víťaznú sériu proti Dánom od majstrovstiev sveta v roku 2019, na tohtoročných MS Fínsku ich zdolali 7:1. Slováci v prvej polovici úvodnej tretiny herne dominovali, ale dánskeho brankára Dichowa neprekonali ani v početnej výhode. Dáni udreli v 12. min z prvej šance, prečíslenie dvoch proti jednému úspešne zakončil Mathias From a poslal Dánsko do vedenia 1:0.
Dag Daniš
Legendárny Sami Kapanen: Nie Fínsko, ale reprezentácia pomohla Slafkovskému na vrchol 12.11.2022 13:15
dnes 13:15 | Sami Kapanen patrí medzi legendy fínskeho hokeja. Niekdajší útočník patrí k prvej zlatej generácii hokejistov severskej krajiny, ktorí vyhrali pre Fínsko v roku 1995 prvý titul majstra sveta. Zo šampionátov má aj tri striebra a dva olympijské bronzy. K tomu odohral 831 zápasov NHL. Dnes štyridsaťdeväťročný funkcionár sa stal na začiatku tisícročia majiteľom Kalpy Kuopio. V minulej sezóne chvíľu viedol ako tréner švajčiarske Lugano a v tejto sa vrátil do NHL ako skaut Philadelphie Flyers.