Kaufland Cup

Slovensko obhájilo zisk Kaufland Cupu aj po štvrtýkrát v rade

SVK-LAT

SLOVENSKO – Lotyšsko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Príprava pred MS je v plnom prúde. Slovenskí hokejisti na domácom turnaji v Bratislave započali svoje účinkovanie suverénnym spôsobom, keď v úvodnom zápase hosťom z krajiny fjordov nadelili až deväť gólov. Keďže aj Lotyšsko dokázalo vo svojom zápase zdolať tím Nórska, o triumfe na turnaji Kaufland Cup sa rozhodovalo až v poslednom zápase.

To, že Slovensko to s obhajobou víťazstva turnaja Kaufland Cup myslí vážne, bolo vidieť na ľade od prvých sekúnd. Už v 2. minúte pri Tamášovej šanci kričala zaplnená aréna gól, no Vitols v bráne Lotyšska radosti Slovákov zabránil. O päť minút neskôr však už musel po prvýkrát loviť puk zo svojej siete.  V 7. minúte využil hrubú chybu lotyšskej defenzívy Viliam Čacho, keď vystihol rozohrávku Lotyšov a svojim blafákom z ťažkého uhla prekabátil Vitolsa - 1:0. Po strelenom góle sa hra opticky vyrovnala a slovenskú obranu najviac trápilo skúsené duo Daugavins - Bukarts. V 18. minúte ukázal svoje rýchle nohy Kašlík, keď sa svojim únikom po krídle predral až do samostatného nájazdu. Vitols v tomto prípade však vychytal slovenského krídelníka. Slováci napriek tomu išli do šatní s dvojgólovým náskokom. Štyridsaťpäť sekúnd pred koncom tretiny výborne zapracoval v útočnom pásme Okuliar, vypichol puk brániacemu Lotyšovi priamo ku Lantošimu, ktorý pohotovo poslal puk na nikým nestráženého kapitána slovenského tímu Hrivíka, ktorý expresným zakončením nedal najmenšiu šancu Vitolsovi.  V 21. minúte stretnutia stáli pri slovenskom brankárovi všetci svätí. Po brejku hostí sa dostal do šance Bukarts, no jeho strela len zazvonila na ľavej tyči Hlavajovej brány. Na začiatku tretej tretiny Slováci dostali šancu na presilovú hru aj o dvoch hráčov. Avšak túto ponúknutú možnosť na trojgólové vedenie zužitkovať nedokázali. Na opačnej strane mali Lotyši najväčšiu šancu na strelenie kontaktného gólu paradoxne v početnej nevýhode. V 54. vystihol Bodákovu prihrávku Daugavins, no po následnom brejku Balcersa rozosmútil vynikajúcim zákrokom Samuel Hlavaj. Gólová bodka zápasu napokon patrila Slovákom. V 58. minúte Kašlík svojim sólom zamestnal pozornosť lotyšskej obrany, následne poslal puk na nikým nestráženého Hrivíka a ten nechytateľne trafil puk do horného rohu Vitolsovej brány 3:0.

Góly: 7. Čacho, 20. Hrivík (Lantoši, Okuliar), 58. Hrivík

Slovensko: Hlavaj - Mudrák, Gajdoš, Beňo, Golian, Bodák, Bačik, Stacha - Lantoši, Hrivík, Okuliar - Cehlárik, Cingel, Zuzin - Kudrna, Tamáši, Kašlík - Lamper, Čacho, Mucha

Lotyšsko: Vitols – Mamčics, Freibergs, Ozols, Bindulis, Andžans, Tumanovs, Alksnis, Goršanovs – Daugavinš, Batna, Balcers – Tralmaks, Egle, Ri. Bukarts – Krastenbergs, Berzinš, Andersons – Lapinskis, Rokis, Ravinskis