Tipos Extraliga

Brno si odnieslo od Třinca poltucet gólov

Winter GamesHC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Pri príležitosti stého výročia vzniku klubu HC Slovan Bratislava vzniklo podujatie Kaufland Winter Games, ktoré hostí v priebehu troch dní (13. -15.január) tri divácky atraktívne duely pod holým nebom na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

V úvodnom stretnutí si zmerali sily dva české tímy, ktoré sú poslednými držiteľmi titulu českej ligy. Na ľade si tak skrížili hokejky Oceláři z Třinca s brnenskou Kometou. Stretnutie sa tešilo bohatej diváckej návšteve, keď si na národný futbalový štadión našlo cestu niečo málo cez desaťtisíc ľudí.

Otvárací gól tohto stretnutia zaznamenal v 8. minúte doterajší najlepší strelec ligy Marko Daňo. Po úniku s Liborom Hudáčkom sa po jeho prihrávke exportne trafil na radosť třineckých divákov. Na druhý gól stretnutia si museli diváci však počkať až takmer do polovice stretnutia, kedy sa opäť presadili Oceláři. V 27. minúte sa v brejku ocitlo ďalšie slovenské útočné duo, no tentokrát Hrehorčák s Draveckým a druhý menovaný dokázal puk poslať za chrbát Furchovej brány. Dvierka na trestnej lavici sa po prvýkrát otvárali až v 29. minúte, keď na trestnú lavicu putoval brnenský Jakub Flek za podrazenie. Paradoxne však najväčšiu šancu presilovej hry mal brániaci sa celok, keď sa nepozorovane dostal Kollár poza třineckú obranu, no na Kacetla v bráne recept nenašiel. V 33. minúte však už pri ďalšej ponúknutej presilovej hre Oceláři nezaváhali. Po odrazenej strele od modrej čiary sa najlepšie zorientoval Daňo a zaznamenal svoj druhý gól zápasu - 3:0. Aj štvrtý gól zápasu zaznamenali červeno-biely. Po nádhernej Jeřábkovej krížnej prihrávke sa trafil tentokrát Andrej Nestrašil. V 45. minúte sa premiérovo dočkala aj Kometa Brno. Ján Suss sa presadil pred nedôraznou třineckou obranou a šikovne prekonal Kacetla – 4:1. To však bolo posledné gólová zmienka od Komety. O ďalší gólový zápis třineckých sa prihlásil v presilovej hre Libor Hudáček, keď strelou z prvej nedal Furchovi šancu - 5:1. Aj posledná gólová bodka zápasu padla v početnej výhode červeno-bielych. Zaznamenal ju slovenský obranca Marinčin, ktorý prepálil od modrej čiary všetko čo mu stálo v ceste a puk zastavila až sieť Furchovej brány.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 8. DAŇO (HUDÁČEK, Nestrašil), 27. DRAVECKÝ (Hrehorčák, Chmielewski), 33. DAŇO (MARCINKO, Nestrašil), 39. Nestrašil (Jeřábek, HUDÁČEK), 47. HUDÁČEK (Voženílek, Hrňa), 50. Voženílek (MARINČIN, HUDÁČEK) – 45. Süss. Rozhodovali: Stano (SR), Jeřábek – Lederer, Hlavatý (všetci ČR), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0