MS "U20"

MS U20: Slováci s debaklom aj od Švajčiarov

Slovensko 2:7 Švajčiarsko (0:3, 1:2, 1:2)

V priamom súboji o 3.miesto v skupine A na seba narazili tímy Slovenska a Švajčiarska. Slováci sa takmer ujali vedenia v 8. minúte, no Džuganova strela skončila len na ľavej tyči švajčiarskej brány. Otrepané športové klišé nedáš-dostaneš opäť zaúradovalo. O pár sekúnd neskôr po Okuliarovej šanci puk nešťastne prepadol za Hlavajove betóny, odkiaľ ho pohodlne poslal do opustenej bránky Kohler. Kohler mal prsty aj v druhom góle Švajčiarska. V 11. minúte vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu Hlavajovej bránky počas vylúčenia Džugana. V 18. minúte sa v medzikruží ocitol nikým nestrážený Nussbaumer a Švajčiari sa tešili aj po tretíkrát. Po treťom góle v slovenskej sieti sa rozhodla slovenská lavička k výmene brankárov a medzi tri tyče sa postavil Vyletelka.

Slováci vstúpili do druhej tretiny aktívne a už v prvých dvoch minútach si vypracovali šance na strelenie gólu Džugan a Jendek. V 26. minúte sa počas vlastného oslabenia dostali do nádejného brejku Kováčik s Džuganom, no famózny zákrok Hollensteina zabránil takmer istému gólu. Slovenský rozlet však Švajčiari zastavili v 34. minúte. Po biliardovej spolupráci medzi Knakom a Jobinom sa trafil prvý menovaný - 4:0. V 39. minúte počas vlastného oslabenia Oliver Okuliar lišiacky vypichol puk Hollensteinovi pri rozohrávke a tým pripravil gól ako na zlatom podnose pre Faška-Rudáša. Slováci sa však dlho zo streleného gólu netešili. Už o pár desiatok sekúnd Aebischerova krížna prihrávka prešla cez celé obranne pásmo Slovenska až ku Schmidtovi, ktorý už poľahky doklepol puk do opustenej bránky - 1:5.

V 47.minúte zajasala Werk aréna aj po druhýkrát. Počas vylúčenia Jobina sa po krásnej Čajkovičovej prihrávke trafil Džugan – 2:5. Švajčiari však o štyri minúty neskôr opäť odskočili na štvorgólový rozdiel v skóre. Henauer počas presilovej hry vystrelil od modrej čiary a jeho strela skončila až za chrbtom Vyletelku. O posledné gólové slovo sa nakoniec opäť prihlásili Helvéti. V 53.minúte Verboon zamotal svojim sólom slovenským obrancom hlavy a presnou strelou k tyči stanovil konečný výsledok 7:2.

SLOVENSKO - ŠVAJČIARSKO 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Góly: 39. Faško-Rudáš (Okuliar), 47. Džugan (Čajkovič, Mudrák) - 8. Kohler (Berni, Nussbaumer), 11. Kohler (Nussbaumer, Moser), 15. Nussbaumer (Verboon), 34. Knak (Jobin), 40. Schmid (Aebischer), 51. Henauer (Moser, Nussbaumer), 53. Verboon (Kohler)

Rozhodovali: Campbell (Kan.), Pešina (ČR) - Lederer (ČR), Merten (Nem.), vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 4915 divákov

Zostavy:

Slovensko: Hlavaj (15. Vyletelka) - Dlugoš, Bučko, Kňažko, Vitaloš, Česánek, Mudrák, Stacha, Turan - Džugan, M. Minárik, Faško-Rudáš - Okuliar, Kováčik, Čajkovič - Tkáč, Paulíny, Mrázik - Ďurina, J. Minárik, Jendek

Švajčiarsko: Hollenstein - Aebischer, Berni, Moser, Guggenheim, Henauer, Pezzullo - Patry, Schmid, Wetter - Kohler, Nussbaumer, Verboon - Berri, Mettler, Gerber - Knak, Salzgeber, Jobin - Sopa