hockey-LIVE

SR18 : V generálke na Hlinka/Gretzky cup s vysokou prehrou

Slovensko – Rusko 3:9 (0:2, 2:2, 1:5)SVK-RUS U20

Slovenským mladíkom vstup do zápasu príliš nevyšiel. Už v 2. minúte sa ich ruskí súperi radovali z prvého gólu. Remedzovského nahodený puk skončil po nešťastnom teči jedného z brániacich hráčov až za chrbátom bezmocného Eliáša. Po obdržanom góle sa hra vyrovnala a oba celky si vypracovávali sľubné šance. V 12. minúte už Slováci dvíhali ruky nad hlavu, no ruskej obrane sa podarilo puk zastaviť ešte pred bránkovou čiarou. Čo sa nepodarilo mladým Slovákom v 12. minúte, podarilo sa Rusom o minútu neskôr. Perevalov strelou na lapačku prekabátil Eliáša a stav stretnutia bol 0:2.

Ku kurióznej situácii prišlo v 28. minúte, keď Slováci po prvýkrát prekonali Ivanova. Až traja hráči s dvojkrížom na hrudi sa rútili na osamoteného ruského brankára. Gól však napokon uznaný byť nemohol, keďže Slováci mali na ľade až šiestich korčuliarov. V 31. minúte sa Slovákom podarilo odkliať ruskú bránku. Po Štrbákovom nahodenom puku najpohotovejsie zareagoval Slafkovský a bolo 1:2. Po strelenom góle sa oba celky rozhodli vystriedať brankárov. Slovenský brankár Korec sa však dlho v bráne neohrial a v 35. minúte ho po prvýkrát prekonal Sinyatkin 1:3. O pár sekúnd neskôr mohli gólovo odpovedať aj Slováci, no Petrovského strela skončila len na tyči ruskej brány. Opäť však platilo často používané športové klišé nedáš-dostaneš a o minútu neskôr sa Rusi dostali do trojgólového trháku 1:4. V 36. minúte sa presadil Kvochko. Napokon posledné gólové slovo druhej tretiny patrilo mladým Slovákom. V poslednej minúte sa presadil dorážajúci Repčík po vydarenej brejkovej akcií Nemca 2:4.

V tretej tretine sa opäť ako prvý gólovo presadili ruskí hokejisti. V 49. minúte sa po Trikozovej prihrávke spoza brány trafil Gazizov – 2:5. O dve minúty neskôr dostali Slováci po prvýkrát šancu si zahrať presilovú hru po Davydovovom faule. Paradoxne pri tomto vylúčení sa opäť strelecky presadili Rusi. Na Gazizovovu rýchlosť slovenská obrana nestihla zareagovať a z následneho brejku zvýšil skóre stretnutia na 2:6. V 54. minúte sa podarilo aj Slovákom gólovo odpovedať, tentokrát sa po prihrávke Slafkovského presadil Filip Mešár – 3:6. To však bolo zo slovenského gólového repertoáru všetko. Ruským golovým “puškám” sa však podarilo trafiť do čierneho ešte trikrát a preto nakoniec deklasovali Slovensko 3:9.

SLOVENSKO – Rusko 3:9 (0:2, 2:2, 1:5)

Góly: 31. Slafkovský (Štrbák, Mešár), 40. Repčík (Nemec), 54. Mešár (Petrovský, Slafkovský) - 2. Remezovskij (Sinyatkin), 13. Perevalov (Gulyayev), 35. Sinyatkin, 36. Kvochko (Michkov, Miroshnichenko), 49. Gazizov (Trikozov), 52. Gazizov (Miroshnichenko), 55. Sinyatkin (Michkov, Miroshnichenko), 57. Perevalov (But, Sapunov), 60. Michkov (Miroshnichenko). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2. Rozhodovali: Snášel, Orolin – Stanzel, Šoltés, 498 divákov.