hockey-LIVE

Slovenská osemnástka odohrala prípravný dvojzápas s rovesníkmi z Česka

SZLHSlovensko 18 - Česko 18 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

Slovensko 18 - Česko 18 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

V úvodnom dueli prípravného dvojzápasu medzi slovenskou a českou osemnástkou išli ako prví do vedenia mladí Slováci. V 12.minúte sa blysol peknou individuálnou akciou Filip Mešár, ktorého nahodený puk si prekvapujúco našiel cestu pomedzi Suchánekove betóny. Nasledujúci gólový zásah popradského útočníka nenechal na seba dlho čakať. V 27.minúte počas presilovej hry backhandovou strelou prekonal Suchánka aj po druhýkrát. Čechom sa však podarilo v 30.minúte odpovedať rovnakou kartou, keď Brabenec peknou strelou do horného rohu využil presilovú hru. O daľších 17 sekúnd Mešár takmer dosiahol tretí gól zápasu, no jeho strela skončila len na tyči. Slováci nezložili svoje zbrane a v 32.minúte po efektnej Sýkorovej prihrávke Petrovský strelil aj tretí slovenský gól. Česi preukázali svoju výbornú efektivitu vo využití presiloviek, keď v 38. minúte využil dalšiu ponúknutú priležitosť Petr Moravec. Aj nasledujúci gól zápasu padol v početnej nerovnováhe. Tentokrát využili početnú výhodu Slováci a to Dvorského premiérovým gólom na začiatku tretej tretiny - 4:2. O pár desiatok sekúnd neskôr bolo slovenské vedenie opäť len jednogólové. O expresnú gólovú odpoveď sa postaral svojim druhým gólom Moravec. V 49.minúte sa napokon svojho tretieho gólového zápisu dočkal aj výborne hrajúci Mešár. Po ukážkovej akcii s Demekom prekonali bezmocného Suchánka. Posledné slovo však nakoniec mali českí hokejisti, keď chybnú Marinovu rozohrávku potrestal v poslednej minúte Chmelař.

Slovensko 18 - Česko 18 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

Góly: 12. Mešár (Demek, Bačo), 27. Mešár (Dvorský, Nemec), 32. Petrovský (Sýkora, Kapičák), 44. Dvorský (Nemec, Mešár), 49. Mešár (Demek) – 30. Brabenec (Šapovaliv, Moravec), 38. Moravec (Ticháček, Brabenec), Ticháček, 44. Moravec (Ryšavý, Brabenec), 60. Chmelař (Ryšavý). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

Zostavy:

Slovensko 18: Marinov – Nemec, Groch, Kapičák, Štrbák, Miklovič, Socha, Žabka, Krakovský – Mešár, Demek, Bačo – A. Sýkora, Petrovský, Žlnka – Kupčo, Dvorský, Molnár – Danielčák, Šramaty, K. Horváth. Tréner I. Feneš.

Česko 18: Suchánek – Jiříček, Moravec, Špaček, Ticháček, Cubo, Pinkas, Jasečko, Chvátal – Chmelař, Szturc, Altrichter – Moravec, Brabenec, Ryšavý – Pajer, Šapovaliv, Brada – Gajda, Měchura, Krejsa. Tréner J. Petr.

V druhom vzájomnom dueli slovenskej osemnástky s českou nastali viaceré zmeny v zostavách. Medzi najvýznamnejšie patrili zmeny na brankárskych postoch. V slovenskej bráne sa predstavil medzi tromi tyčami Eliáš, zatiaľčo naproti hájil české farby v bráne Král. Do úvodnej tretiny vstúpili slovenskí mladíci raketovým štartom. Už v 2.minúte sa ujali vedenia, keď po Šramatyho prihrávke spoza brány Molnár nedal Královi nárok. O dve minúty bolo v slovenskom tábore ešte veselšie. Demek využil presilovú hru a zvýšil náskok na 2:0. Pred prvou sirénou mohli Slováci dosiahnuť aj tretí gól, no Nemcova delovka skončila len na konštrukcii Královej brány. V druhej tretine Česi vyrovnali hru z čoho plynulo viacero slovenských vylučení. V 27.minúte strelil Petr Moravec kontaktný gól počas presilovej hry. Slovenská trestná lavica však neostala dlho prázdna a okamžite po strelenom góle ju navštívil slovenský hráč. Napriek tomu, že Danielčák na nej strávil kompletnú porciu v podobe dvoch minút, českí hokejisti pár sekund po skončení trestu vyrovnali na 2:2 Jakubom Šedivým.  V tretej tretine Slováci doplatili opäť na nedisciplinovanosť. Rozhodujúci gol inkasovali v 51. minúte v početnej nevýhode Brabencom, ktorý prekonal Eliáša strelou pomedzi betóny. Napriek enormnej snahe v závere sa slovenskému tímu už vyrovnať nepodarilo a českí hokejisti tak zvíťazili 2:3.

Slovensko 18 - Česko 18 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Góly: 2. Molnár (Šramaty), 4. Demek (Mešár, Bačo) – 27. P. Moravec (Brabenec), 29. Šedivý (Jasečko), 51. Brabenec (Pajer, Ticháček). Rozhodovali: Novákm, Hronský - Jedlička, Durmis, vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Krejsa (ČR) 10 min osobný trest, presilovky: 1:2, oslabenia 0:0

Slovensko 18: Eliáš – Nemec, Groch, Kapičák, Miklovič, Kmec, Socha, Žabka, Krakovský – Mešár, Demek, Bačo – A. Sýkora, Petrovský, Žlnka – Šramaty, Dvorský, Molnár – Danielčák, Suchý, Šotek
Česko 18: Král - D. Moravec, Ticháček, Machu, Šedivý, Špaček, Pinkas, Chvátal, Cubo - Chmelař, Szturc, Krejsa - P. Moravec, Brabenec, Ryšavý - Pajer, Šapovaliv, Altrichter - Jasečko, Měchura, Brada