hockey-LIVE

U20: Turnaj 4 krajín napokon pre Švajčiarsko

Slovensko 4 : 1 Nórsko

(0:1, 4:0, 0:0)

V poslednom stretnutí turnaja na seba narazili tímy Slovenska a Nórska. Hneď v úvodnej minúte stretnutia putoval na trestnú lavicu nórsky hokejista Pontus Finstad za sekanie. Paradoxne tento moment viac pomohol Nórom, pretože po odpykaní si trestu za sekanie slovenská obrana pozabudla na Finstada, ktorý lišiacky prekabátil slovenského brankára - 0:1. Slovenskí mladíci sa vyrovnania dočkali až v druhej tretine. V 26. minúte strelou spred medzikružia po prvýkrát prekonal do toho momentu výborne chytajúceho nórskeho brankára Alexander Zekucia - 1:1. O pár desiatok sekúnd neskôr išli Slováci po prvýkrát aj do vedenia. Drzým sólom Adam Paulíny vyškolil celú nórsku defenzívu na čele s brankárom Breivoldom - 2:1. V 28.minúte takmer Nóri vyrovnali, no pri realizácií samostatného nájazdu Hafsmoeho sa dopustila slovenská obrana faulu, začo bola potrestaná trestným strieľaním. Toho sa ujal Jensen, ktorý si výborne položil Rabčana na zem, no v rozhodujúcej chvíľke mu puk skåzol z hokejky. Slováci si upevnili svoje vedenie o dve minúty neskôr. Po Šeligovej strele od modrej čiary šikovne stečoval puk Kováčik a Breivold kapituloval po tretíkrát. Tento gól ešte následne overoval hlavný rozhodca s videorozhodcom, ktorý na radosť zaplnenej Easton Arény gól uznal - 3:1. Aj posledný gól zápasu a teda aj celého turnaja napokon patril mladým Slovákom. V 39. minúte sa efektnou strelou z otočky presadil Nicolas Ferenyi 4:1.

Slovenská reprezentácia do 20 rokov nakopon obsadila konečné tretie miesto na turnaji štyroch krajín, ktorý sa v dňoch od 7. do 9. novembra konal v Pieštanoch. O konečnom poradí nakoniec rozhodlo medzizápasové skóre tímov, ktoré získali totožný počet bodov, kedže ani ich vzájomne zápasy nevyriešili túto tajničku. V tejto štatistike najlepšie obstáli Švajčiari, ktorí mali najlepšie skóre v pomere 7:6, následne Nemci 5:5 a tretí v poradí Slováci 6:7

SLOVENSKO – NÓRSKO 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Góly: 26. Zekucia, 26. Paulíny, 30. Kováčik (Šeliga, Kňažko), 39. Ferenyi (Chromiak, Džugan) – 3. Finstad

Rozhodovali: Baluška, Adamec - Valo, Durmis (všetci SR), vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 379 divákov

Zostava SR: Rabčan(Lackovič) – Kňažko, Vitaloš, Zekucia, Mudrák, Dlugoš, Bučko, Chatrnúch, Ligas – Ďurina, K. Kováčik, Šeliga - Chromiak, Ferenyi, Džugan - Mrázik, Paulíny, D. Jendek - Hrabčák, J. Minárik, Sarvaš

Zostava NOR: Breivold(Normann) – Engebraten,Lilleberg Emil,Hafsmoe,Løkkeberg,Hermansson- Mikkelsen, Haughom,Granath,Finstad, Elvseen-Thomassen,Opsahl, Olsen,Frøberg,Halmrast-Strandborg,Lilleberg Jesper,Jensen,Salsten, Hurrød