MS 2018

Príprava na MS: Ramseyho družina pokračuje na víťaznej vlne

Slovensko 2 : 1 Kórejská republika

(0:0, 0:1, 2:0)

Slovenských hokejistov vo finálnej časti prípravy na tohtoročný svetový šampionát v Dánsku preveril hokejový trpaslík z Kórejskej republiky. Na toto stretnutie si slovenskí hokejisti vybrali piešťanský hokejový štadión, ktorý sa už pred zápasom tešil zvýšenej pozornosti slovenských fanúšikov.

Slováci sa mohli ujať vedenia už po dvoch minútach úvodnej tretiny, ale strelu Dominika Graňáka zastavila iba tyč hosťujúceho brankára. Oba celky sa však od úvodu stretnutia dostávali do tempa pomalšie, keďže v piešťanskej aréne bolo veľmi veľké teplo, čo ovplyvňovalo aj samotnú kvalitu ľadu.

Na prvý gól stretnutia si však diváci museli počkať až do 34. minúty zápasu. Spoza Godlovej brány zakombinovali Kim Ki Sun s Ahn Jin Huiom a prvý menovaný z ťažkého uhla prekonal slovenského brankára. Tomuto gólu predchádzalo vylúčenie slovenského hokejistu, keď sa voči pravidlám previnila slovenská lavička zlým striedaním. V 35. minúte mohlo byť pre tím Slovenska ešte horšie, keď sa sám na bránu rútil kórejsky útočník Swift, ale Godlu neprekonal.

Slovenským hokejistom sa podarilo prvýkrát pokoriť kórejského Daltona až v tretej tretine. V 42. minúte si na modrej čiare vymenili puk Graňák s Čajkovským a Čajkovského strelu úspešne tečoval poza chrbát kórejského brankára Jurčo. O 6 minút neskôr sa po fatálnej chybe kórejskej obrany dostal sám pred bránku Nagy, no jeho zakončenie bolo znemožnené faulom vracajúceho sa kórejského obrancu. V tejto presilovej hre mal najbližšie ku gólu Grman, no jeho strela opäť orazila len tyč Daltonovej brány. 6 minút pred koncom sa kórejskí hokejisti dostali do ojedinelej obrovskej šance, no Jeon Jung Woo zoči-voči Godlovi bránku minul a vzápätí prišiel zákonitý trest. O pár sekúnd na opačnej strane spomedzi kruhov vystrelil Jánošík a vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu Daltonovej brány.

Na záver stretnutia sa oba celky ešte dohodli na exhibičných trestných strieľaniach, v ktorých rovnako vyšli víťazne slovenskí hokejisti, ktorí dokázali premeniť 4 trestné strieľania z piatich realizovaných. Hosťujúci Kórejčania prekonali Godlu len v poslednom trestnom strieľaní.

Trestné strieľania

1. séria: Slovensko – Mikuš skóroval / Kórea - Swift nepremenil – 1:0

2. séria: Slovensko – Jurčo skóroval / Kórea - Kim Ki Sung nepremenil – 2:0

3. séria: Slovensko – Hovorka – nepremenil / Kórea - Shin Sang Hooon – nepremenil – 2:0

4. séria: Slovensko – Svitana – skóroval / Kórea - Seo Yeong – nepremenil – 3:0

5. séria: Slovensko – Nagy – skóroval / Kórea - Park Woo-Sang – skóroval – 4:1

Slovensko 2 : 1 Kórejská republika (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 42. Jurčo (Čajkovský, Graňák), 54. A. Jánošík (Hovorka, Jurčo) - 34. Kim Ki-sung (An Čin-hi, Kim Sang-wu)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Tvrdoň, Šefčík, 2231 divákov

Zostavy:

Slovensko: Godla - Jaroš, A. Jánošík, Graňák, Fehérváry, Čajkovský, Grman, J. Valach - Jurčo, Krištof, L. Nagy - Paulovič, Marek Hovorka, J. Mikúš - Kudrna, Šimun, Cingeľ - Svitana, Buc, D. Bondra

Kórejská republika: Dalton - Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, O Hjun-ho, Plante, Song Hjun-čol, Seo Jeong-džun - Kim Won-džung, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu - Radunske, I Jung-jun, Swift - Šin Sang-hun, Čcho Min-ho, An Čin-hi - I Čong-han, Džeon Džung-wu