Tipos Extraliga

Trenčín pokoril Nitru po predåžení

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:4 pp (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)

V štrnástom kole Tipsport ligy pricestoval pod Zobor líder z Trenčína. V ich prvom tohtosezónnom meraní síl zvíťazila jasne Dukla, ktorá nastrieľala nitrianskym corgoňom na vlastnom ľade štyri góly. Na rozdiel od Dukly sa domáca Nitra stále vyrovnávala s nie úplne vydareným štartom do sezóny, čo malo za následok rôzne personálne obmeny. V dnešnom stretnutí sa na lavičku k hlavnému trénerovi Andrejovi Kmečovi postavil aj navrátilec Antonín Stavjaňa a medzi tromi žrďami sa v nitrianskej bránke premiérovo predstavil kanadský brankár Lawson.

Hneď v úvode stretnutia sa do početnej výhody dostali domáci Nitrančania, keď rozhodcovia potrestali Pardavého hákovanie dvojminútovým trestom. Paradoxne sa však do najväčšej gólovej príležitosti dostali hostia po hrubej chybe domáceho beka Mezeia, no Varga ponúknutú šancu zahodil. Prvý gól stretnutia zaznamenali domáci hokejisti. V 8.minúte chvíľkovú dezorientovanosť Valenta využil Mikuš, ktorý bezprostredne využil prihrávku Henricha Ručkaya. O 3 minúty neskôr mal veľkú šancu na vyrovnanie Starosta, ktorému puk pred bránu naservíroval Varga, ale Lawson si pripísal veľmi dôležitý zákrok.

V druhej tretine vzplanuli emócie na oboch stranách, keď sa do bitky pustili domáci Mezei a hosťujúci Bohunický. V 33. minúte Nitra dosiahla druhý gól po nádhernej akcii. Na počiatku gólu bol Jakub Ručkay, ktorý dobehol zdanlivo stratený puk, posunul ho Rzavskému, ktorý ponúkol gól ako na zlatom podnose pre Csányiho – 2:0. Nitra však vo svojej aktivite nepoľavovala. A ako odmena za jej aktivitu bol tretí dosiahnutý gól. O ten sa postaral v 35. minúte Versteeg nechytateľnou strelou od modrej čiary. Domáci si však svoje dosiahnuté vedenie do konca druhej tretiny neustrážili. V 36. minúte išiel na trestnú lavicu Tomáš Mikuš a o pár desiatok sekúnd sa šikovným tečom gólovo presadil Michal Hlinka - 3:1

Do tretej tretiny vstúpila Dukla tlakom. Svoju presilovú hru zo začiatku tretiny síce nezužitkovala do gólového ovocia, no už v 43. minúte sa po delovke Ondreja Mikulu puk odrazil k osamotenému Heclovi a ten nekompromisne prepálil Lawsona – 3:2. Nabudená Dukla pokračovala v aktívnej hre aj po strelenom góle. V 45. minúte sa excelentnou individuálnou akciou blysol Michal Hlinka, čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu Trenčína. Keďže Mikušova delovka v 57. minúte mierila len do hornej tyče, po 60 minútach hry stretnutie nenašlo víťaza.V predåžení sa šance prelievali z jednej strany na druhú. A keďže domáci Kryštof s Paulovičom svoju obrovskú príležitosť nevyužili, prišiel zákonitý trest. V trme-vrme sa pred bránou Nitry najlepšie zorientoval Bezúch a poslal puk za chrbát bezmocného Lawsona. Síce tento sporný gól bol ešte konzultovaný s videorozhodcom kvôli postaveniu hráča v bránkovisku, no nakoniec rozhodcovia radosť z víťazného gólu Bezúchovi nevzali - 3:4.

HK NITRA – HK DUKLA TRENČÍN 3:4 PP (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:4 pp (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1) Góly: 8. T. Mikúš (Blackwater, H. Ručkay), 33. Csányi (J. Ručkay, Rzavský), 35. Versteeg (Rzavský) – 37. Hlinka (Frühauf, Bulík), 43. M. Hecl (Holenda, Mikula), 45. Hlinka (T. Varga), 63. J. Bezúch (Holenda, Ölvecký).

Rozhodovali: Smetana, Baluška – Šefčík, Nagy, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3033 divákov.

Zostavy:

Hk Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Kuzma, Versteeg, Korím, Pupák – Kutálek, Krištof, Paulovič – Blackwater, T. Mikúš, H. Ručkay – Rzavský, J. Ručkay, Csányi – Šille, Ondrušek, Štumpf

Hk Dukla Trenčín: Valent – Themár, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Trška – J. Bezúch, Ölvecký, Sojčík – T. Varga, Bulík, Hlinka – M. Hecl, Dlouhý, Mikula – D. Hudec, J. Pardavý ml., Gašparovič – J. Švec