MS 2016

Slováci zakončili prípravu víťazstvom + Cígerová nominácia na MS

SVK-DENSLOVENSKO - Dánsko 3:1

(3:0, 0:1, 0:0)

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom šampionátu v Rusku sa slovenskí hokejisti stretli rovnako ako vo štvrtkovom dueli s mužstvom Dánska. Neistota miesteniek, zbabraná tretia tretina, či vypredaná Slovnaft aréna, to všetko sa mohlo podpísať pod raketovým štartom, aký slováci predviedli. Presne po 60 sekundách hry zakombinoval Hudáček s Viedenským a prvý menovaný strelou pod lapačku otvoril skóre stretnutia. O 17 sekúnd neskôr Slováci opäť skórovali. Tentokrát prihrával Marcinko a Dravecký utešenou strelou dostal puk za chrbát Dahma. Slováci však vo svojej aktivite nepoľavovali a bolo im dopriate aj zaslúžené ovocie. V 7. minúte Martin Reway podržal puk a spätnou prihrávkou vyzval k strele Meszároša, ktorý vymietol pavučiny v pravom hornom rohu dánskej brany. O tom, že Slováci hrali veľmi aktívne svedčila aj štatistika streľby. K prvej priamej strele sa dáni dostali až v 15 minúte. Dánsky prvý gól prišiel takmer presne v polovici zápasu. V 31. minúte strelu Christensena stečoval do brány Morten Green - 3:1. V 45. minúte mali Dáni obrovskú sanču skorigovať nepriaznivý stav, ale Konrád zázračným zákrokom zlikvidoval šancu Stroma. Slováci mohli ešte svoj náskok zveladiť, ale Marko Daňo svoj samostatný nájazd gólovo nezúročil a rovnako aj Jurčova strela z obranného pasma v opustenej bráne neskončila.

Zostavy:

Slovensko

Konrád (J. Hudáček) – Sersen (A), Meszároš, Sekera (C), Marinčin, J. Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš – Daňo, Réway (A), Bakoš – L. Hudáček, Viedenský, Jurčo – Bartánus, Marcinko, Dravecký – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Dánsko

Dahm (S. Nielsen) – J. Jensen (A), Nicolas Jensen, Lassen, M. Lauridsen, D. Nielsen, O. Lauridsen, Bodker, From – Hansen, Aagaard, Ehlers – Storm, Madsen (A), Niclas Jensen – Christensen, Green (C), Bjorkstrand – Poulsen, Starkov, Bau Hansen

SLOVENSKO - Dánsko 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Góly: 1. L. Hudáček (Viedenský), 2. Dravecký (Marcinko, Mikuš), 7. Meszároš (Réway, Daňo) - 31. Green (Christensen)

Rozhodovali: Baluška, J. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 8247 divákov

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie:

Brankári:
 Július Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Samuel Baroš (HKM Zvolen)

Obrancovia: Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Christián Jaroš (Lulea HF, Švéd.), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.), Michal Sersen, Ivan Švarný (obaja Slovan Bratislava, KHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL/Kan.), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs, NHL/Kan.) Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR)

Útočníci: Marek Bartánus, Tomáš Hrnka (obaja HC Košice), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd.), Marko Daňo (Winnipeg Jets, NHL/Kan.), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Libor Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron, Švaj.), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR), Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings, NHL/USA)