Tipos Extraliga

Nitra o krôčik bližšie k poháru Vladimíra Dzurillu

NIT:BBSHK Nitra - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:2

(1:0, 1:1, 1:1)

Do druhého finálového zápasu playoff pod Zoborom nastupovali domáci hráči s menšou psychickou výhodou, keď vyhrali úvodný zápas a ujali sa tak vedenia v sérii 1:0. Začiatok druhého zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Prvá vyložená šanca prišla v 8. minúte, ale Kytnár mieril z dobrej pozície iba ponad hornú tyč Valentovej brány. V 11. minúte po prvýkrát vypukla obrovská radosť v Nitra aréne. Vypredanú halu postavil na nohy Filip Bajtek, keď svojou strelou z otočky prekvapil brankára Bacashihuu a otvoril skóre stretnutia na 1:0. Krátko po štarte druhej tretiny mohla Banská Bystrica vyrovnať, no Majdanova strela mierila len do tyče. Nepísané pravidlo nedáš – dostaneš opät zafungovalo a už o necelé tri minúty sa dostali do brejku Slovák s Lalibertem a druhý menovaný dopravil vyrazený puk za chrbát amerického gólmana - 2:0. Na prvý gólový zásah si hostia počkali do 36. minúty. Zigo presne sekundu pred návratom vylúčeného Ručkaya zdvihol nechytateľne puk pod hornú tyč Valentovej brány - 2:1. O pár sekúnd mohlo byť pre Nitru ešte horšie, ale nariadené trestné strieľanie Milan Kytnár nedokázal premeniť. V 50. minúte sa do kombinácie zapojili Beca s Kutálkom a ukázali, že im hokej v tomto play off neskutočne chutí – 3:1. Nitra si však záver stretnutia ešte poriadne skomplikovala, keď v 52.minúte dostal Mezei trest 5 + 20 minút za napadnutie hráča do oblasti krku a hlavy. Túto možnosť hneď po 10. sekundách hry zúžitkoval hosťujúci Tománek a znížil na 3:2. Domáci hráči však už viac v tomto oslabení ani v zápase neinkasovali a tak si pripísali veľmi doležitý druhý bod v sérii.

HK Nitra - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 10. Bajtek (Štefanka, Baker), 26. Laliberté (Slovák, Ordzovenský), 49. Kutálek (Beca, Ručkay)  - 35. Zigo (Bast), 51. Tománek (Sandgren)